Kolec Trabioni:Doli nga shtypi revista e radhës "OBELISK"

Shko poshtë

Kolec Trabioni:Doli nga shtypi revista e radhës "OBELISK"

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Nov 07, 2010 2:08 am

Kolec Trabioni:Doli nga shtypi revista e radhës "OBELISK"OBELISK # 122, në kopertinë dhe në brëndesi, poetja dhe esèistja nga Mali i Zi Svetlana Kaleziq, e cila botohet për herë të parë në Shqipëri në një shqipërim nga poeti Anton Gojçaj. Ky botim është ekskluziv nga një komunikim direkt i redaktorit tonë me poeten, fituese e 8 çmimeve letrare.Kjo ështe autorja e dyte pas poetes amerikane Julianna Baggot që i jep ekskluzivitet botimi revistës "Obelisk". Në këtë numur 122 do të lexoni gjithashtu tregim nga Gi de Mopasan, shkrim nga Gjergj Fishta, poezi nga Demir Gjergji, Aqif Hysa, Ilir Paja, Adelina Dardha, Xheni Tanini, esè nga Ndue Ukaj, tregim nga Arqile Gjata. Në vend të editorialit këtë numur i paraqesim lexuesit "Poeteka lakuriq", ribotim i një pamfleti të vitit 2006.


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi