XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Sep 06, 2014 4:05 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 07, 2014 1:00 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 15, 2014 1:24 pmavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 15, 2014 5:35 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 15, 2014 6:13 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 16, 2014 4:05 pmavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 16, 2014 4:21 pm


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Sep 19, 2014 6:16 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 28, 2014 2:20 pm


Më 2011 ishte kështu!


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 30, 2014 7:49 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Propoganda-Kur'ani - Mrekullitë e Kur'anit

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 01, 2014 1:27 amLibri i Matematikës për klasën e dytë, që përdoret nga shqiptarët në Mal të Zi.

U KËNAQËN HAXHITË E SHQIPËRISË.... Do ta dëshironim secili nga ne ta kryenim Haxhxhin. Allahu na mundësoftë. Amin 


PAMJE nga nisja e Haxhive të rajonit të Prizrenit. Allahu ua pranoftë Haxhin. AminXHEMATI i XHAMISË SË ENIS RAMËS, presin në rend për ta përshendetur hoxhën pas Namazit të Xhumasë. Vërtetë i ka marrë malli për ato ditët që kaloi ne burgun e regjimit të Hashim Thaçit 

Ne haraçine!
هل تؤيد ارسـال قـوات الـجـيش المصــرى والسعـــودى الى بورمـا لانقـاذ المسلمين ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وان كنت لا تعرف فابحث عن المسلمين فى بورما .
انا لله وانا اليه راجعون
[ltr]Unterstützen Sie die Truppen wie Ägypten und Saudi Körper speichern zu bilden Muslime!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Und dass Sie nicht wissen, finden Muslime in Birma.
Ich bin Gott und wir die Liebe nicht erwidern (Übersetzt von Bing)[/ltr]
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 01, 2014 2:34 am

“Kur të ha dhe të pi ndonjëri prej jush, le të hajë dhe të pijë me dorën e ndjathtë, se me të vertetë shejtani ha dhe pi me dorën e majtë.” Hadith"
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Oct 02, 2014 6:17 pmavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 03, 2014 6:36 pmKy eshte nje shqiptar me gruan e vet te mbuluar . Foto e ardhur nga Siria .Foto qe eshte per ti sjlelll fatekeqesi familjes se tyre , shoqerise shqiptare dhe kombit. Mbi 110 janer te zbuluar ne kohen e fundit me foto emer dhe mbiemrea burra gra dhe femije te vrare shumica nga Kosova dhe Maqedonia .Mjer ky popull qe i la zuzaret bashibuzuket dhe tradhtaret te operojne ne trojet tona per me i infektuar edhe popullin tionene sekete teroriste . Zoti i ndihmoft popullit shqiptar ...

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 03, 2014 8:18 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 03, 2014 8:37 pmavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 03, 2014 8:43 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 05, 2014 12:41 pm


Një fëmijë irakian Yazidi, familja e të cilit u masakrua ne shtëpinë e tyre një javë më parë, kur militantët ISIS sulmuan qytetin e tyre Dohuk, e cila është në rajonin autonom të Kurdistanit të Irakut.Dy fytyrsia e Militantve ekstremist islamik ISIS
Mosul, një anëtar ISIS shpërndan një kopje të Kur'anit, librit të shenjtë të Islamit.
K'tej presin koka njerzish, masakrojn femij e perdhunojn gra e k'tej shperndajn kuranin librin e shenjt te islamit qe i frymezon e i inspiron drejt k'tyre makabriteteve

Burrat irakianë regjistrohen për të luftuar së bashku me forcat e sigurisë në një qendër rekrutimi në Bagdad.Fiset e Irakut mblidhen në Bagdad për të treguar gatishmërinë e tyre për t'u bashkuar me forcat e sigurisë së Irakut në luftën kundër militantëve islamikë ISISMë shumë sheriatit ! Më shumë gjymtimit gjenital të femrave ! Më shumë vrasje e dhun per nder ! Më shumë ekzekutime! Spastrim etnik! Më shumë martesa me fëmijë! Martesa më me forcë! Më shumë nënshtrim! Më shumë skllavëri! Më shumë besim! Më shumë aparteidit gjinor! Më shumë urrejtje ndaj Hebrenjve! Go ISIS Go !
(luftetare te ISIS)Sa qesharak qe duken k'ta islamiket para botes !
Zëvendëskryeministri turk: Gratë nuk duhet të qeshin në publk

GratëGratë në Turqi nuk duhet të qeshin në publik, ka thënë Zëvendëskryeministri turk Bülent Arınç gjatë një fjalimi për ‘korrupsionin moral’ në Turqi.
Bülent Arınç ka shfrytëzuar një takim për ditën e Bajram për të dënuar ‘regresionin moral, konsumerizmin edhe përdorimin e panevojshëm të telefonit mobil’.
Ai ka fajësuar televizonin dhe mediat të cilët sipas tij i kanë shndërruar fëmijët e moshës së mitur në të varur nga seksi, raporton Hurriyet.
“Burri nuk duhet të shkojë pas grave tjera. Ai duhet të jetë i lidhur me gruan e tij. T’i dojë fëmijët e vet. Gruja do ta dijë se cka është ‘haram’ e cka jo. Ajo nuk duhet të qesh në publik. Ajo me qëndrimet e saj nuk duhet të jetë nxitëse dhe do të mbrojë nderin e saj” ka thënë ai.
Ai u ka bërë thirrje që ta rizbulojnë Kuranin dhe ta ndalin rënien e moralit.

Arinc është anëtar i partisë në pushtet të Erdogan, Partisë së Drejtësisë.

Ku vritet myslimani nga myslimani nuk protestohet si ne rastin e krimeve te ISIS ne Irak qe per 2 jav jan vrar trefishin e te vrareve ne gaza, kur vriten Palestinez mysliman nga Israeli plasin protestat...si propagand e flliqur po me duket..!

Paradoks Arab !


Se fundmi nga disa studime te psikologeve ne te ardhmen e afert fanatiket e besimeve fetare mund te klasifikohen si te semure mendore !


Pse po sulmohet personaliteti i Gjergj Kastriotit !?

Pse po sulmohet personaliteti mbikohor i Gjergj Kastriotit ?, shtrohet pyetja sot ne kete shekull ,e qe natyrshem nuk do te duhet te kishte pyetje te tilla po te ishin gjerat ne vendin e vete :
1- E para ai sulmohet sepse eshte drita e kombit,
2- E dyta sepse ai eshte mbrojtesi i qenjes sone kombetare e identitare dhe tere civilizimit te familjes europiane,
3- E treta sepse ai eshte rrenja dhe fisi me frytdhenese i kombit shqiptar europian,
4- E katerat sepse ai eshte i vetmi mbret i kombit shqiptar me merita te dyfishta , gje qe nuk ka pasur ne historine e mbreterve ne europe,
5- E pesta sepse ai dhe shpirti i tij i fuqishem eshte tmerri ne syte e turqeve dhe mbetjeve te tyre,
6- E gjashta sepse ai eshte lider, strateg dhe personalitet mbikohor i perjetshem ,ai nuk vdes edhe pse kete e duan turqit dhe mbetjet sulltaniste,
7- E shtata sepse ai eshte deshmia me e mire e vleres se pavdekshme te rrenjeve tona dhe themeleve te lashta europiane te kombit shqiptar,
8- E teta sepse ai e ka bere shtetin e Arberit model dhe faktor vendimtar te fatit politik te kontinentit tone,
9- E nenta sepse ai eshte akoma edhe sot hero i preferuar i shume kombeve e popujve ,por ja qe ai eshte shqiptare dhe i tille do te jete deri sa te kete bote shqiptare nen qiellin e tij,
10- E dhjeta sepse ai ka lene pasardhes.nuk esht kryetar i F.A.R.K por minister i rendit ne shqiperi..!!!!!!!!!!!!!!


Tahiri luan luftash ne Lazarat..!

GJERGJ KASTRIOTI “SKENDERBEU” pushton qendrat botërore: Gjenevë, Londër, New York, Bruksel, Romë, Budapestë…Ka mbetur vetem Beogradi, Athina dhe Moska pa pushtuar…

Busti i Gjergj Kastriotit "Skenderbeu" në Gjenevë

500 vjet të mërguar për Shqipëri duke luftuar besimin qe me dhun u futen ne trojet shqiptare / Arzobispo Aleksander-Kryepeshkop i Shqiptarisë
Edhe pse të gjitha dyert të mbyllura, nuk mund të ndalojënë rikthimin e shqiponjave. Kisha ëndërruar dhe ndërtuar rishfaqet pandalshme Fan Noli, patriotik dhe 100% shqiptar. Koha e Zotit po vjen, Koha e Shqipëria po vjen... Durimi, lutje, dhe luftimin... Rroft Kombi Shqiptare!!

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 12, 2014 3:29 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 12, 2014 6:29 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 17, 2014 1:54 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Oct 25, 2014 11:19 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 26, 2014 12:57 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Nov 26, 2014 9:21 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 09, 2014 10:00 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: XHIHADI DHE RREZIKU QË I KANOSET BOTËS

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi