Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Shko poshtë

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 26, 2015 12:36 pm

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)Trupi i Mbretit Abdullah është i varrosur në një varr të thjeshtë si të tjerëve në Riad më pak se 24 orë pas vdekjes së tij, e gjithë Arabia Saudite është në zi.
Familja, miqtë dhe personalitete nga bota arabe të mbushur me njerëz rreth varrit për t’i bërë nderimet e tyre përfundimtare, transmeton TetovaSot.
Mbreti vdiq të premten në moshën 90 vjeçare pas humbjes së betejës me sëmundjen me pneumoni dhe u varros në një varr të thjeshtë, në përputhje me traditat myslimane.
Dhjetëra mijëra u mblodhën në kryeqytetin e Mekës për t’i bërë nderimet e tyre.


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Mon Jan 26, 2015 1:11 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 26, 2015 12:37 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi