20 Fotografitë që do t’ua kthejnë/humbin shpresën për njerëzimin (FOTO)

Shko poshtë

20 Fotografitë që do t’ua kthejnë/humbin shpresën për njerëzimin (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 12, 2015 2:10 pm

20 Fotografitë që do t’ua kthejnë/humbin shpresën për njerëzimin |FOTO|
Të gjithë e njohim shprehjen e famshme "Një foto sa 1000 fjalë" që ndoshta edhe na është bërë klishe, por ja që do të na duhet ta përmendim përsëri e përsëri, e foto ka aq shumë sa që është e pamundur ta dijmë numrin, por janë disa nga to që kanë mbetur në memorjen tonë dhe nuk do të shlyhen asnjëherë.Të gjithë e njohim shprehjen e famshme “Një foto sa 1000 fjalë” që ndoshta edhe na është bërë klishe, por ja që do të na duhet ta përmendim përsëri e përsëri, e foto ka aq shumë sa që është e pamundur ta dijmë numrin, por janë disa nga to që kanë mbetur në memorjen tonë dhe nuk do të shlyhen asnjëherë. Kemi parë të tilla fotografi që na kanë inspiruar dhe motivuar për jetën, por kemi parë edhe të tilla që na kanë lënë pa frymë se sa e shëmtuar nganjëherë është mendja e njeriut për të bërë gjërta të tmerrshme e kur ato janë edhe të kapura nga fotoaparati pa dyshim se do të na ‘ndjekin’ gjithmonë në mendjen tonë.
Këto janë disa nga vetëm disa prej shumë fotografive që kanë lënë pa frymë njerëz nga e mbarë bota. lajmi.net

 
 
                 
- See more at: http://lajmi.net/20-fotografite-qe-do-tua-kthejnehumbin-shpresen-per-njerezimin-foto/#sthash.D5A3Z4EW.dpuf
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi